Enjektör ve Enjektör Memeleri

Delphi Dizel Satış Sonrası, 1950’lerin sıra tipi sistemlerinden günümüz Common Rail sistemlerinin yakıt enjeksiyonlarına kadar geniş bir aralığı hitap eden enjektör ürün gamı sunmaktadır. Bu, özellikle zayıf üretim standartlarına sahip parçalarda hızlı aşınmaya neden olup böylelikle performans kaybına ve hatta motorda hasara neden olacak tıkanma ve sızdırmaya neden olan bileşenler için önemlidir.

enjektor-ve-enjektor-memeleri

Enjektörler

Enjektörler Doğrudan motor silindir kafasına sabitlenmiştir ve yakıtı motor içine en uygun yanma için aktarır. Bu, yakıtın yirmiden yüz mikron çapındaki büyüklükler arasında küçük damlacıklara parçalanmasını ve damlacıkları düzgün bir şekilde ateşleme odasına yaymasını içermektedir.

Teknik olarak daha ileri dizel sistemlerde (örn. EPIC, DPCN), meme tutucu enjeksiyon akış oranını ölçen bir algılayıcı gibi davranır ve bu bilgiyi elektronik olarak kontrol edilen pompalara geri gönderir.

Enjektör Memeleri 

Enjektör memeleri aşamasının sonunda sıcak gazların yönlerini enjektörün içine geri zorlamasını engellemek için hızlı bir şekilde kapanacak şekilde tasarlanmıştır. Bu nedenle, aşırı basınç ve sıcaklıklara tabi tutulur. Delphi enjektör meme çeşitlerimizde kalite, uzun ömürlülük ve güvenilirliği temin etmek için araç üreticileri tarafından talep edilen yüksek standartları benimsemiştir.

Delphi enjektör meme takımlarının her 50,000 km’de ve enjektörlerin her 110,000 km’de değiştirilmesini kuvvetle tavsiye eder. Bu yakıt tüketimini düşürecek, motor ömrünü artıracak ve emisyonları azaltacaktır.

Tüm Markalara Yönelik Ürün Grubu

Ayrıca yaygın uygulamalar için geniş çeşitte Tüm Markalara Yönelik memeler sunmaktayız. Bunlar OE ürünleri gibi kalite ve hassasiyet için talep edilen standartlarda üretilmiştir.

Back to top